Dělnické profese jsou dnes v hledáčku zaměstnavatelů

Jste pomocný dělník, řidič, skladník nebo třeba uklízečka? Pak si dnes můžete vybírat opravdu z nepřeberné nabídky volných míst, a to prakticky po celé České republice. Největší nabídku pracovních pozic u dělnických profesí najdete již tradičně na našem portálu Chcipráci.cz.

Nejvíce inzerované pozice v České republice (podle portálu www.Chcipráci.cz):
1. Dělník
(pomocný dělník, montážní dělník, pracovníci údržby budov, manipulační dělník)
2. Řidič
3. Kuchař/kuchařka
4. Uklízeč/uklízečka
5. Technik
6. Prodavač
7. Prodejce
8. Skladník
9. Číšník/servírka
10. Zámečník

 

Situace v krajích

V Praze a ve Středočeském kraji jasně vede zájem o dělnické profese. Hledá se zde více jak třetina všech hledaných dělníků v České republice. V hlavním městě je také enormně velký zájem o uklízečky. Polovina všech hledaných uklízeček se hledá právě zde. Zaměstnavatelé také ve větší míře hledají kuchaře, prodejce a prodavače. V Praze a ve středních Čechách je inzerováno 35 % pozic z celé ČR.
V Plzeňském, Jihočeském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Jihomoravském, Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji je největší poptávka práce pro dělníky. V Karlovarském kraji se hledají nejvíce kuchaři a kuchařky. V kraji Vysočina a v Pardubickém kraji je zase největší zájem o řidiče.

 

Situace na trhu práce

Podle personalistů bude letos na pracovním trhu pokračovat „rvačka“ o zaměstnance. Nezaměstnanost ještě poklesne o pár desetin procentního bodu a ještě se zvýší počet volných míst. Proto je v tuto chvíli velmi vhodné podívat se po lepším zaměstnání a je velká šance, že najdete lépe ohodnocenou práci, než dosud máte.

 

Tým Chcipráci.cz

zdroj: Chcipráci.cz