Jak se obléci na pracovní pohovor

V případě, že se chystáte na pracovní pohovor, tak byste si měli dobře promyslet, co si obléknete. Personalista či Váš budoucí kolega nebo i šéf totiž dá na první dojem, který si vytvoří během velice krátké doby -  během 30 sekund! 

Nejčastější prohřešky:

  1. Špinavé a odřené boty. Obuv by měla být perfektně vyčištěná a v dobrém stavu.
  2. Nepadnoucí oblek – na oblek, který jste měli naposledy v tanečních, radši zapomeňte. V dnešní době není oblek nutný ve všech případech. Pakliže se nehlásíte třeba na pozici do banky nebo pojišťovny tak postačí, když si vezmete kalhoty, vyžehlenou košili a dobře padnoucí sako. U dělnických profesí sako není nutné.
  3. Čistota je základ. Platí jak pro muže tak při ženy. Upravené vlasy a nehty jsou samozřejmostí.
  4. Velký výstřih u ženy a rozhalenka u muže. U pohovoru byste měli působit seriózně. Sexy výstřihy a extravagantní střihy si schovejte na volný čas.

 Oblečení na pracovní pohovor podle typů zaměstnání

Stavební technik
Hodí se tmavší kalhoty, košile a sako (není nutné).

Reklamní agentura
Zde můžete zvolit i méně tradiční oblečení, barevnější, zajímavé střihy a výrazné šperky.
U mužů jsou tolerovány košile s ohrnutými rukávy, džíny a tenisky. Pro důležité schůzky je ale třeba volit formálnější oblečení.

Banky, finanční služby
Muži by měli zvolit oblek a kravatu a ženy kostým a boty na nižším podpatku. 

Vhodně se obléknout na pohovor není žádná věda. Oblečení si pečlivě připravte den předem, abyste předešli stresu v den pohovoru.  A nezapomeňte, že je důležité je se v oblečení cítit dobře a být přirozený.

 

Tým Chcipráci.cz