Neodpovídají společnosti na můj životopis?

Rozhodně nevěšte hlavu. Důvody mohou, ale nemusí být na vaší straně. V některých případech firmy zamítací odpovědi nezasílají.

Mělo by sice patřit ke standardu, že pokud si společnost váš životopis nevybere pro další jednání, vyrozumí vás, ale bohužel ne vždy se tak děje. Máte vždy možnost znovu společnost oslovit a na důvod se dotázat. Pokud se jedná o solidní společnost, měla by přijít alespoň tato odpověď. Pokud zůstává většina vašich reakcí na inzerci bez odpovědi, je dobré se zamyslet nad tím zda:

Je váš životopis dostatečně přehledný? Nepotřebuje vylepšit nebo upravit? Obsahuje dostatečné množství informací, dle kterých může budoucí zaměstnavatel správně posoudit dosažené zkušenosti a znalosti? Poraďte se i s lidmi ve svém okolí. Životopis jim ukažte a požádejte o zpětnou vazbu.

Koresponduje můj životopis s požadavky zaměstnavatelů? Životopis je nutno upravovat s každou pozicí, na kterou je zasílán. Nejedná se o statický dokument. Musí se shodovat s požadavky zaměstnavatelů bez nutnosti si některé položky domýšlet nebo odhadovat.  

Reaguji na pozice, u kterých se shodují požadované znalosti a zkušenosti s mými? Pokud reagujete na pozice, u kterých nesplňujete zásadní povinné požadavky, počítejte dopředu s tím, že se do dalšího výběrového řízení nemusíte  dostat. Snažte se najít alespoň část znalostí a zkušeností, které jsou společné s požadavky zaměstnavatele. Uveďte tyto skutečnosti do životopisu, motivačního dopisu i do e-mailu. Neriskujte, že si příjemce vaší žádosti o zaměstnání přečte dokument, který jste zrovna zapomněli upravit.

Hodně štěstí při hledání práce vám přeje ChciPráci.cz