Nepodceňte svůj motivační dopis

Motivační dopis je jako maják, který upozorní každého personalistu nebo zaměstnavatele, kterého kandidáta má smysl pozvat na osobní pohovor. Proto mu věnujte svou pozornost. 

Výstižně a stručně specifikujete své hlavní dovednosti, zkušenosti a úspěchy, které mohou s pozicí, o kterou usilujete, úzce souviset. Není dobré podbízet se, ani přehnaně se vychloubat. Rozhodně nepoužívejte jednu univerzální verzi motivačního dopisu. Přizpůsobte obsah dané pracovní nabídce. Zvýšíte tím svou šanci na úspěch.

Nepřesahujte jednu stranu A4. Hlídejte si pravopis. Jsou i profese, které motivační dopis nevyžadují a stačí, když k životopisu napíšete do mailu průvodní dopis. 

Motivační dopis by měl obsahovat

  • Vaše osobní a kontaktní údaje
  • Kontaktní údaje společnosti
  • Konkrétní osobu, které píšete 

V samotném textu odůvodněte, proč svůj životopis v příloze zasíláte. Uveďte pozici, o kterou máte zájem, kde jste se o ní dozvěděli a proč chcete pro danou společnost pracovat. Představte své znalosti, dovednosti a úspěchy. Závěrem se dostaňte k hlavnímu cíli motivačního dopisu. Řekněte si chytrou formou o pozvání na osobní pohovor. Poděkujte, rozlučte se a nezapomeňte kromě podpisu, aktuálního datumu, přiložit i samotný životopis.

Motivační dopis je spolu s životopisem vaší vizitkou, která může rozhodnout o vaší další budoucnosti.

 

Hodně štěstí při hledání práce vám přeje ChciPráci.cz